Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Letoun v Konžské republice narazil do domů, zahynulo až 30 lidí

Zřejmě 30 lidí v pátek zemřelo a dvacítka dalších utrpěla zranění při havárii nákladního letadla v Konžské republice. Podle agentury AFP to uvedli požárníci a svědci nehody. Agentura AP s odvoláním na příslušné činitele informovala pouze o jedné oběti.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Letoun v Konžské republice narazil do domů, zahynulo až 30 lidí

Letoun údajně během přistávacího manévru na letišti v hlavním městě Brazzaville sjel z dráhy a narazil do domů ve čtvrti ležící v těsném sousedství ranveje. Pak se zřítil do strže a začal hořet. Kromě obyvatel čtvrti jsou podle AFP mezi mrtvými členové posádky stroje, který přepravoval vozidla a další náklad.

Podle novináře, jenž se nacházel v místě neštěstí, nehodu podle všeho zavinila silná bouřka v oblasti. Letadlo prý nedokázalo včas zabrzdit.

AP informovala, že stroj Iljušin-76 patřil soukromé konžské společnosti Trans Air Congo. Policie letiště po havárii uzavřela.

Letecká neštěstí nejsou v Africe ničím neobvyklým. V létě při havárii letadla v nigerijském Lagosu zahynulo 153 lidí. V roce 2003 se jinému Iljušinu-76 nad Kongem za letu utrhly zadní dveře. V důsledku podtlaku byli cestující "vysáti" z letadla. Zemřelo na 130 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků