Hlavní obsah
Ucpané letiště v Hongkongu, na kterém protestují tisíce lidí. Foto: Vincent Thian, ČTK/AP

Letiště v Hongkongu zrušilo všechny lety

Kvůli čtyři dny trvající demonstraci na hongkongském letišti zrušila tamní správa všechny ještě neodbavené pondělní lety. Přistávat se zatím může, napsala agentura DPA. Podle správy jsou ucpané všechny cesty vedoucí na letiště a parkoviště na místě jsou přeplněná. Lidem nedoporučuje na místo cestovat.

Ucpané letiště v Hongkongu, na kterém protestují tisíce lidí. Foto: Vincent Thian, ČTK/AP
Letiště v Hongkongu zrušilo všechny lety

Odletové a příletové haly letiště obsadily v pátek tisíce demonstrantů. Většinou jsou černě oblečení a rozdávají lidem letáky, v nichž vysvětlují smysl protestů. Organizátoři demonstrací chtějí tímto způsobem přilákat více pozornosti ze zahraničí ke svým akcím.

Letiště v Hongkongu je jedním z nejvytíženějších dopravních uzlů na světě. V loňském roce jím prošlo přes 74 milionů cestujících.

Bývalá britská kolonie Hongkong se v posledních měsících potýká s největší politickou krizí za desítky let. To, co začalo jako protest proti zákonu o vydávání trestně stíhaných do pevninské Číny, postupně přerostlo v požadavek na větší demokratičnost politického systému a na odstoupení správkyně Hongkongu Carrie Lamové.

Letiště v Hongkongu zrušilo v pondělí všechny ještě neodbvavené lety vzhledem k protestu, který se na letišti koná již čtvrtý den.

Foto: Vincent Thian, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků