Hlavní obsah
Facebookový profil Doan Thi Huong Foto: ČTK/AP

Kim Čong-nama měla zabít zpěvačka, na internet dávala plno vyzývavých fotek

Osmadvacetiletá Vietnamka Doan Thi Huong, která nejspíš otrávila bratra severokorejského diktátora Kim Čong-una, nežila skromně a nenápadně, jak by se od tajné agentky dalo čekat. Pracovala naopak v zábavním průmyslu a rozhodně se nestyděla. Vystupovala mimo jiné v televizní pěvecké soutěži a na Facebook umisťovala vyzývavé fotky v plavkách.

Facebookový profil Doan Thi Huong Foto: ČTK/AP
Kim Čong-nama měla zabít zpěvačka, na internet dávala plno vyzývavých fotek

Kromě takzvaných selfies Doan Thi Huong, která Kim Čong-nama na letišti v Kuala Lumpuru otrávila prudce jedovatým nervovým plynem VX [celá zpráva], umisťovala na sociální sítě snímky z nejrůznějších společenských akcí a přepychových hotelů.

Poslední příspěvek na svůj facebookový profil půvabná vražedkyně s přezdívkou Ruby Ruby pověsila 11. února, tedy dva dny před vraždou Kimova bratra.

Jedna na motorce

Foto: Reuters

„Chci spát víc po tvém boku,“ napsala k snímku sebe sama, kde pózuje se zavřenýma očima. Facebook její profil v pátek zablokoval.

Foto: Facebook

Podle nástrojů pro rozeznávání obličejů snímky z facebookového profilu Ruby Ruby odpovídají snímkům, které zveřejnila malajsijská policie, napsala agentura Reuters.

Doan Thi Huong po zatčení v Kuala Lumpur

Foto: Royal Malaysia Police, Reuters

Profil Ruby Ruby je snímků plný. Jeden byl například pořízen v červnu minulého roku, kdy se Doan Thi Huong zúčastnila televizní pěvecké soutěže Vietnam Idol. „Můžu ti zazpívat? Odpověz rychle a já ti zavolám a zazpívám ti,“ napsala.

V šatech

Foto: Facebook

Krátce po atentátu na Kim Čong-nama se v médiích objevily spekulace o tom, že jedna ze dvou zadržených žen tvrdila, že konala v domnění, že je účastníkem televizního vtípku. To ale malajsijská policie popřela.

Snímek z hotelu

Foto: Facebook

Doan Thi Huong pochází ze severního Vietnamu, od rodičů, kteří pracují na rýžové plantáži, odešla ve svých osmnácti letech. Domů se podle příbuzných vracela zřídkakdy, napsal server Stuff.co.nz.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Napadení Kim Čong-nama na letišti v Kuala Lumpuru

Video: AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků