Hlavní obsah
 

Kamera zachytila čelní srážku dvou vlaků v Indii

Vlaky se srazily v pondělí ve městě Kačeguda na předměstí Hajdabarádu na jihu Indie. Při střetu se zranilo 16 lidí, několik vagonů skončilo mimo koleje a některé byly nadzvednuté. Tragicky dopadla podobná srážka v Bangladéši, kde 16 lidí zemřelo.

 
Kamera zachytila čelní srážku dvou vlaků v Indii

Do expresu narazil kolem půl jedenácté dopoledne příměstský vlak na trati Malakpet–Kačeguda. Poškozeno bylo šest vagonů příměstského vlaku a tři expresu. Čelní srážku zachytila bezpečnostní kamera.

Do nemocnice bylo převezeno šestnáct zraněných, dva už byli propuštěni, uvedl list India Today. Mezi zraněnými je strojvedoucí příměstského vlaku, který zůstal uvězněný v kabině. Podle předběžných závěrů vyšetřování je právě on viníkem nehody, zřejmě přehlédl signál stůj.

Následky srážky vlaků v Bangladéši.

Foto: ČTK/AP

Srážka v Bangladéši má 16 obětí

Tragičtější následky měla úterní čelní srážka vlaků v Bangladéši, kde se střetly dva vlaky v Brahmabarie asi sto kilometrů východně od hlavního města Dháky. Jeden mířil do přístavu Čitágáong, expresní souprava pak do bangladéšské metropole.  expresem do metropole. Tři vagony vlaku mířícího do přístavu na jihu země byly zcela zničeny.

„Když jsem vystoupil z vlaku, viděl jsem mrtvá těla bez hlav, nohou a rukou,“ řekl padesátiletý Muhammad Muslim, který v době srážky spal.

Srážka si vyžádala 16 mrtvých a 40 zraněných.

Zatím není jasné, proč oba vlaky vjely na stejnou kolej.

Vagony zničené při srážce vlaků v Bangladéši.

Foto: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků