Hlavní obsah
 

Jižní Korea odpověděla na provokaci KLDR stejnou mincí, odpálila dvě rakety

Reakce Soulu na odpálení další severokorejské balistické střely na sebe nenechala dlouho čekat. Jihokorejci v pátek ráno SELČ sami odpálili dvě balistické rakety směrem ke KLDR. Dopadly do moře východně od severokorejského území.

 
Jižní Korea odpověděla na provokaci KLDR stejnou mincí, odpálila dvě rakety

Jihokorejská tisková agentura Jonhap uvedla, že armáda rakety vlastní výroby odpálila jen několik minut poté, co KLDR odpálila svou střelu. Simulovaný protiútok nařídil jihokorejský prezident Mun Če-in. Severní Korea odpálila svou balistickou střelu v noci na pátek ze severního okraje hlavního města Pchjongjangu. [celá zpráva]

Odhadovaný dostřel severokorejských raket

Foto: David Ryneš, Novinky

Raketa celkem uletěla 3700 kilometrů a pohybovala se v maximální výšce 770 kilometrů nad zemí, napsala agentura Reuters. Leteckou dopravu podle japonské vlády nenarušila, na severu Japonska se ale zastavilo několik vlaků.

Obyvatelé severovýchodu Japonska byli vyzváni, aby se ukryli. Vzdálit se měli od čehokoli, co připomíná část rakety, uvedla televize NHK.

Severokorejci zveřejnili záběry z odpalu své balistické střely

Foto: Ahn Young-joon, ČTK/AP

Úřad jihokorejského prezidenta podle agentury Reuters okamžitě svolal schůzi Národní bezpečnostní rady, bezpečnostní radu spěšně svolalo i Japonsko.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků