Hlavní obsah
Jihoafrická policie na hlídce Foto: Siphiwe Sibeko , Reuters

Jihoafrická policie zabila tříletého chlapce

Násilí je jedním z největších problémů Jihoafrické republiky. Dopuštění se ho však nejen zločinci, ale i strážci zákona. Zabíjení nevinných odsoudila nezávislá komise poté, co policista zastřelil tříletého chlapce Atleganga Aphanenho.

Jihoafrická policie na hlídce Foto: Siphiwe Sibeko , Reuters
Jihoafrická policie zabila tříletého chlapce

Policista, který střílel, se hájil, že si spletl trubku, kterou dítě drželo, se střelnou zbraní. Chlapec jel v autě, které podle policie řídily podezřelé živly. Další vyšetřování ale prokázalo, že v autě nebyla nejen žádná střelná zbraň, ale ani zmiňovaná trubka, uvedl Moses Dlamini z Nezávislého direktorátu pro stížnosti.

Matka Mapule Aphaneová si stěžovala, že policista nad svým činem nevyjádřil ani lítost. "Když jsem dorazila na místo, nemohla jsem věřit svým očím. Byl zaujat lízáním lízátka. Přistoupila jsem k němu a zeptala se ho, proč zabil mého syna. On se na mě podíval, jako bych se zbláznila," vypověděla zdrcená matka.

Konstábl je nyní ve vazbě a čelí obvinění z vraždy.

Prezident Jacob Zuma sdělil, že to policie má těžké vzhledem k vysoké zločinnosti v zemi, ale že by její příslušníci neměli být šťastní, kdykoli mohou stisknout spoušť.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků