Hlavní obsah
Radikální Húsiové dávají najevo odhodlání k boji. Foto: Khaled Abdullah, Reuters

Jemenští povstalci znovu zaútočili drony na saúdské letiště Abhá

Jemenští povstalci pomocí bezpilotních letounů opět zaútočili na saúdskoarabské civilní letiště Abhá na jihozápadě země. Zraněné bylo devět lidí, napsala agentura Reuters. Stav všech raněných je stabilizovaný. Letiště obnovilo provoz, informovala saúdská televize Al-Arabíja.

Radikální Húsiové dávají najevo odhodlání k boji. Foto: Khaled Abdullah, Reuters
Jemenští povstalci znovu zaútočili drony na saúdské letiště Abhá

„Při teroristickém útoku na letiště Abhá bylo raněno devět civilistů. Osm z nich jsou občané Saúdské Arábie, jeden pochází z Indie,“ uvedla v komuniké koalice vedená Rijádem.

Povstalečtí Húsíové, které v bojích v sousedním Jemenu podporuje Írán, využívají bezpilotní letouny čím dál častěji a cílí při tom na letiště či ropná zařízení v Saúdské Arábii i Spojených arabských emirátech. Dva červnové útoky na letiště Abhá zabily jednoho člověka, více než 30 dalších utrpělo zranění.

Válka v Jemenu trvá už pět let a podle OSN je jejím výsledkem aktuálně nejzávažnější humanitární krize na světě. Šíité v roce 2014 obsadili hlavní město Saná a přinutili odtud odejít mezinárodně uznávanou vládu.

Od března 2015 bojuje na straně prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího i koalice v čele se Saúdskou Arábií, která Jemen vystavila intenzivní kampani leteckých úderů. Konflikt si podle mezinárodních organizací vyžádal desetitisíce mrtvých.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků