Hlavní obsah
Vůdce Boko Haram Abubakar Shekau se svými muži Foto: ČTK/AP

Islamisté z Boko Haram povraždili v Nigérii 48 lidí

Islamisté z nigerijské teroristické organizace Boko Haram zabili na březích Čadského jezera na severovýchodě země 48 obchodníků s rybami. Část útočníci zmasakrovali na místě, zbytek utopili. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na očité svědky.

Vůdce Boko Haram Abubakar Shekau se svými muži Foto: ČTK/AP
Islamisté z Boko Haram povraždili v Nigérii 48 lidí

Několik desítek ozbrojenců zablokovalo silnici asi 15 kilometrů od obce Doron Baga a zadrželo skupinu obchodníků, kteří tudy cestovali s nákladem ryb nakoupených od rybářů na trhu v sousedním Čadu, napsala AFP. Některým ze 48 trhovců ozbrojenci na místě prořízli hrdlo, zbytek se svázanýma rukama a nohama utopili v jezeře.

Vesnice Doron Baga je základnou afrických mnohonárodních sil, které v oblasti bojují proti islamistům. Členy těchto jednotek jsou vojáci z Nigérie, Nigeru a Čadu. Vražda všech 48 obětí podle místního policejního velitele proběhla bez jediného výstřelu, aby útočníci nevyvolali pozornost vojáků.

Severovýchod Nigérie je považován za baštu islamistů. Minulou středu skupina útočníků z Boko Haram ve vesnici Azaya Kura zabila 45 lidí. Ve třech severovýchodních státech Borno, Yobe a Adamawa platí výjimečný stav.

Boj s islamisty v Nigérii trvá už pět let. Jen za letošní rok při zhruba stovce teroristických útoků skupina Boko Haram zabila přes 3000 lidí, celkem násilnostem podlehlo až 13 000 osob. Podle zprávy OSN muselo kvůli bojům opustit své domovy až 1,5 miliónu obyvatel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků