Hlavní obsah
Indická pořádková policie

Indičtí rodiče zabili jedinou dceru, přistihli ji se sluhou

Indický soud v Ghazijabádu nedaleko Dillí v pondělí uznal vinnými rodiče, že v roce 2008 zabili svou čtrnáctiletou dceru. Případ vyvolal v zemi velkou pozornost a ukázal, nakolik v Indii přetrvává kastovní systém, poznamenala BBC.

Indická pořádková policie
Indičtí rodiče zabili jedinou dceru, přistihli ji se sluhou

Po vynesení verdiktu rodiče uvedli, že byli odsouzeni za čin, který nespáchali.

Jediná dcera dentistů Radžíše a Nupur Talwarových byla nalezena 16. května 2008 mrtvá v jejich domě. Aaruši ležela ve své ložnici sousedící s ložnicí rodičů. Měla proříznuté hrdlo a smrtelné zranění hlavy. Podezření hned padlo na sluhu rodiny Hemrádže. Vše se však změnilo, když o den později nalezli jeho mrtvé tělo na střeše domu Talwarových.

Policie: Oběť ztratila morálku

Otec byl zadržen 23. května. Žalobci obvinili rodiče, že zabili dceru ve vzteku, když ji nalezli v kompromitující pozici s Hemrádžem. Policisté dceru popsali jako děvče, které ztratilo morálku, bavilo se s chlapci, a dokonce občas přespávalo mimo domov. To pobouřilo organizace na ochranu ženských práv a dětí.

Už v červenci 2008 byl ale zubař propuštěn na kauci a v prosinci 2010 policisté dokonce uvažovali o odložení případu pro nedostatek důkazů.

Hněv části veřejnosti se obrátil proti rodičům a otec byl v lednu 2011 na cestě k soudu napaden mužem, který neměl s případem nic společného. Po ráně sekáčkem mu zůstala na tváři jizva.

Případ se ale vlekl, protože rodiče vinu vehementně popírali, a policie hledala další podezřelé, než se vrátila k rodičům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků