Hlavní obsah

Indický expres srazil lidi přecházející koleje, cestující ve vzteku vlak zapálili

Nejméně 37 lidí zahynulo v pondělí, když v indickém státě Bihár přecházeli u odlehlé stanice přes koleje a srazil je expres. Oběťmi jsou především hinduističtí poutníci, kteří právě vystoupili z jiného osobního vlaku ve stanici Dhamara gát. Původně se uvádělo 20 obětí.

Indický expres srazil lidi přecházející koleje, cestující ve vzteku vlak zapálili

Vysoký představitel indické železnice Arun Mallik, který právě míří na místo neštěstí, potvrdil BBC, že zemřelo nejméně patnáct lidí, další jsou zraněni a na místě probíhá záchranná operace. Zraněných je 40.

Poutníci, většinou vyznavači Šivy, mířili do chrámu, když je v 8:40 místního času (5:10 SELČ) srazil expres jedoucí do Patny.

Expres neměl ve stanici stavět, podle některých zpráv se jej poutníci na kolejích pokoušeli zastavit, uvedla AP. Po nehodě vlak zastavil o několik set metrů dále.

Po nehodě rozlícený dav lidí na stanici zaútočil na expres a zapálil několik vagónů. Také zbil strojvedoucího i železniční stráž a drží je jako rukojmí. Podle některých zpráv dav strojvedoucího ubil.

Provoz na trati je zastaven

Indické železnice, které denně přepraví 18 miliónů lidí, jsou zastaralé a nehody jsou na nich časté. Za pět let na kolejích zahynulo 1200 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků