Hlavní obsah
 

Ind uspořádal oslavu pro svou dceru, 23 dětí pak hodiny držel jako rukojmí

Ind podezřelý z vraždy držel ve svém domě na severu Indie téměř 11 hodin jako rukojmí 23 dětí včetně své dcery. Po neúspěšných pokusech o vyjednávání se strhla přestřelka, při níž byl únosce zabit. Děti se podařilo osvobodit nezraněné.

 
Ind uspořádal oslavu pro svou dceru, 23 dětí pak hodiny držel jako rukojmí

Dramatická událost se podle agentury AP odehrála v uttarpradéšské vesnici Kásarija. Muž identifikovaný jako Subháš Batham tam do svého domu pozval děti na narozeninovou oslavu své dcery a pak je zavřel do suterénu, odkud je odmítal pustit. Motiv jeho jednání zatím není jasný.

Batham během incidentu předal sousedům přes balkon šestiměsíční holčičku, když s ním však chtěl někdo mluvit, střílel, napsala agentura PTI. Palbu pak zahájil i při vstupu policistů do domu po jejich marné snaze vyjednávat. Následnou přestřelku, při níž dva policisté utrpěli zranění, nepřežil.

Na svobodě byl podmíněně

Batham byl podezřelý z vraždy, ale soud ho během vyšetřování pustil z vazby na kauci. Zločin, z něhož byl obviněný, byl spáchán ve městě Farrukhábádu, které leží asi 300 kilometrů jihozápadně od Lakhnaú, správního střediska státu Uttarpradéš.

Dramatičnost situace dokresluje také informace o smrti Bathamovy ženy. Podle police zemřela během přestřelky, ale agentura PTI napsala, že ji ubili rozzuření vesničané, když se snažila z domu uniknout.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků