Hlavní obsah
 

Hrozně řvala, tuhla mi krev v žilách, vypověděla u soudu Pistoriova sousedka

Jihoafrický běžec Oscar Pistorius v pondělí před soudem v jihoafrické Pretorii odmítl, že by úmyslně zabil svou přítelkyni Reevu Steenkampovou. Tu zastřelil loni 14. února. Šestinásobný paralympijský vítěz se hájí tím, že šlo o nešťastnou náhodu.

 
Hrozně řvala, tuhla mi krev v žilách, vypověděla u soudu Pistoriova sousedka

Pistorius podle listu The New York Times popřel obvinění z plánované vraždy jasným hlasem, řekl, že se necítí vinen.

Podle reportéra BBC působil Pistorius po příjezdu k soudu klidně a nedával najevo žádné emoce. Už nebudí dojem plačící trosky jako před rokem.

Oscar Pistorius přichází k soudu v Pretorii kolem příbuzných oběti

Foto: Reuters

K soudu přišli i Pistoriovi příbuzní – strýc, bratr a sestra. Dorazili i pozůstalí po oběti, včetně matky zemřelé Reevy Steenkampové.

První svědčila sousedka

U soudu vystoupila i první svědkyně. Sousedka Michelle Burgerová vypověděla, že přivolala ochranku, když slyšela křik oběti: „Hrozně řvala a křičela o pomoc. Pak jsem taky slyšela muže, jak křičí o pomoc. Volal o pomoc třikrát.”

Až poté, co přivolala ochranku, uslyšela čtyři výstřely: „Bylo to pro mě velmi traumatizující. Mohli jste slyšet křik, při němž tuhla krev v žilách.”

Vysvětlila také, jak křik mohla slyšet. Se svým mužem totiž spali při otevřených oknech.

Opožděný začátek, chyběl překladatel 

Stání začalo o devadesát minut později, protože nepřišel včas překladatel do afrikánštiny. Poprvé v jihoafrické historii přenáší část procesu televize.

Matka oběti June Steenkampová (vlevo)

Foto: Themba Hadebe, ČTK/AP

Žaloba tvrdí, že Pistorius Steenkampovou zavraždil úmyslně po noční hádce. Atlet se hájí, že šlo o nešťastnou náhodu. Myslel si prý, že se v koupelně ukrývá lupič.

Klíčovou roli zřejmě budou mít výpovědi balistických expertů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků