Hlavní obsah
Egyptské hlavní město Káhira Foto: Mohamed Abd El Ghany, Reuters

Egyptu raketově přibývá počet obyvatel, za rok dva milióny

Egypt bude mít ve čtvrtek ráno 92 miliónů obyvatel. S odkazem na zprávu statistického úřadu to napsal server listu Egypt Independent. Už druhý půlrok za sebou přibyl Egyptu milión obyvatel. Třetinu populace tvoří děti.

Egyptské hlavní město Káhira Foto: Mohamed Abd El Ghany, Reuters
Egyptu raketově přibývá počet obyvatel, za rok dva milióny

Egyptská populace roste pětkrát rychleji než v zemích rozvinutého světa a dvakrát rychleji než v rozvíjejících se zemích. To je problém, upozornili statistici: „Populační nárůst omezuje možnosti státu vytvořit změny v životním standardu, protože není v proporci se současným ekonomickým růstem“.

Egyptské úřady zaznamenaly nárůst počtu obyvatel o milión také v první polovině tohoto roku. Populace ale významně roste už deset let, od roku 2006 činí vzestup 23,7 procenta.

Statistický úřad neuvedl, co je příčinou nárůstu, ale může to být přistěhovalectví. Úřad sice už dříve oznámil, že více než třetinu obyvatelstva země tvoří děti a mladiství, z nichž téměř třetina jsou děti ve věku pět až devět let, ale současně poznamenal, že pouze v šesti procentech případů jde o děti do jednoho roku, což je rekordně málo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků