Hlavní obsah
 

Demonstranti doráželi na policisty. V Soulu se konal další protest proti KLDR

V Soulu se v neděli konala další demonstrace proti Severní Koreji. Podle televizní stanice CNN účastníkům, kteří doráželi na policisty, vadilo nejen sobotní pozvání jihokorejského prezidenta do KLDR, ale obecně pozornost, jaká se věnuje severokorejské delegaci na olympijských hrách.

 
Demonstranti doráželi na policisty. V Soulu se konal další protest proti KLDR

Severokorejský vůdce Kim Čong-un na olympiádu poslal svou mladší sestru Kim Jo-čong a formální hlavu státu – předsedu parlamentu Kim Jong-nama. Protesty proti KLDR se konaly už před zahájením olympiády a v neděli pokračovaly.

Demonstranti doráželi na policisty.

Foto: Ahn Young-joon, ČTK/AP

Podle reportérky CNN účastníci nedělního protestu řekli, že varovali předem, že severokorejská delegace přebije svou přítomností význam sportovního dění a že nyní se to ukázalo.

Demonstrace v Soulu

Foto: Ahn Young-joon, ČTK/AP

Severokorejská delegace v sobotu při setkáním s vedením Jižní Koreje předala jihokorejskému prezidentovi Mun Če-inovi pozvánku k návštěvě KLDR. Zúčastnila se také společného oběda a hokejového zápasu spojeného korejského ženského týmu.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Severokorejská delegace včetně sestry Kim Čong-una se v Soulu sešla s jihokorejským premiérem

Video: Reuters

Stanice CNN tvrdí, že mezi Jihokorejci panuje pocit, že Jižní Korea přijetím Severokorejců příliš ustupuje v době, kdy KLDR ohrožuje svět svými jadernými zbraněmi. Severokorejská delegace má svou návštěvu ukončit v neděli.

Jeden z demonstrantů pálí severokorejskou vlajku.

Foto: Ahn Young-joon, ČTK/AP

Americký viceprezident Mike Pence, který byl v blízkosti severokorejské delegace při zahajování olympiády, ale nekomunikoval s ní, řekl po odletu, že USA, Japonsko a Jižní Korea se stále shodují v tom, že KLDR je třeba kvůli jejímu jadernému programu izolovat.

Demonstrace v Soulu

Foto: Ahn Young-joon, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků