Hlavní obsah

Čínská vesmírná loď byla ručně připojena k modulu Tchien-kung 1

Čínští kosmonauti v sobotu úspěšně připojili loď Šen-čou 9 k experimentálnímu modulu Tchien-kung 1. Loď s tříčlennou posádkou se s modulem poprvé spojila v pondělí, tehdy byl ale manévr řízen na dálku z Číny. Agentura AP uvedla, že ruční připojení vesmírné lodi s modulem tchajkonauti provedli vůbec poprvé v dějinách Číny.

Čínská vesmírná loď byla ručně připojena k modulu Tchien-kung 1

Agentura AFP napsala, že manévr řídil kosmonaut Liou Wang. Vesmírnou loď se mu s modulem Tchien-kung 1 podařilo spojit kolem 06:50 SELČ poté, co se obě vesmírná zařízení od sebe dříve během dneška oddělila. Manévr živě přenášela čínská státní televize.

Manuální připojení k modulu Tchien-kung (Nebeský palác), který je od loňska na oběžné dráze ve vzdálenosti 343 kilometrů nad Zemí, bylo jedním z úkolů posádky Šen-čou 9. Loď s tříčlennou posádkou, ve které je poprvé v dějinách Číny také žena, odstartovala minulou sobotu z pouště Gobi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků