Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Číňana po 10 letech pustili z vězení, jeho oběť se našla živá

V Číně propustili z vězení muže, kterého neprávem odsoudili za vraždu. Na svobodě se ocitl poté, co se zjistilo, že jeho oběť je naživu. Muž za mřížemi strávil 10 let, uvedl v pondělí server China Daily.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Číňana po 10 letech pustili z vězení, jeho oběť se našla živá

Čao Cuo-chaj z provincie Chenan se pohádal a popral se sousedem, který následně zmizel. Policie ho obvinila z vraždy, když se o rok a půl později našlo tělo ve stavu rozkladu a bez hlavy.

Omyl vyšel najevo, když se soused o 10 let později do vesnice vrátil, aby zažádal o sociální dávky. Na otázku, proč tak náhle po sporu zmizel, řekl, že se bál, že Cuo-chaje zabil.

Policie tvrdí, že obviněný se k vraždě přiznal sám. Podle jeho bratra ho však vyšetřovatelé k němu nutili mimo jiné i zapalováním pyrotechniky na jeho hlavě.

Čao byl původně odsouzen k smrti, následně však soud verdikt změnil na 29 let vězení. Během té doby, kdy byl za mřížemi, se jeho žena znovu vdala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků