Hlavní obsah

Čína nikdy nepřijme západní demokracii, řekl šéf parlamentu

V Číně nikdy nebude demokracie západního stylu se spektrem politických stran. Při svém pondělním projevu na výročním sjezdu vládnoucí strany v Národním lidovém kongresu to řekl parlamentní šéf Wu Pang-kuo.

Čína nikdy nepřijme západní demokracii, řekl šéf parlamentu

Wu řekl, že Čína se nechá inspirovat u všech kultur, namísto, aby jen kopírovala Západ. Vedoucí úloha komunistické strany by podle něj měla být posílena a současný správný politický směr udržen.

„Nikdy nebudeme jednoduše kopírovat systém západních zemí, ani nezavedeme systém více stran, které se v úřadu střídají,“ řekl druhý muž komunistické strany hned po prezidentu Chu Ťin-taovi.

Britská stanice BBC uvedla, že zatímco Wu jasně odmítl volání po liberalizaci čínské politické scény, stojí před vládnoucí stranou letos hned několik výzev. Kromě dopadů ekonomické krize, rostoucí nezaměstnanosti migrujících dělníků a tudíž i hrozbě sociálních nepokojů to budou protesty v souvislosti s úterním 50. výročím protičínského povstání v Tibetu a 20. výročí protestů na Náměstí nebeského klidu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků