Hlavní obsah
Mezinárodní letiště v Bombaji Foto: Profimedia.cz

Čech je v indickém vězení, na letišti u něj objevili náboj do pistole

V Indii je již téměř týden ve vazbě český občan, kterého zatkla policie na letišti ve finanční metropoli Bombaji, když u něj našla náboj do pistole. Informoval o tom v sobotu server iDnes.cz s tím, že dotyčný by měl brzy stanout před soudem. Podle serveru se Čechovi snaží pomoci čeští diplomaté. Tvrdí, že zadržený není pašerák ani obchodník s municí.

Mezinárodní letiště v Bombaji Foto: Profimedia.cz
Čech je v indickém vězení, na letišti u něj objevili náboj do pistole

Český občan byl na mezinárodním letišti v Bombaji zadržen v neděli, když při průchodu bezpečnostním rámem spustil alarm. V kapse měl náboj do pistole.

Jeho zatčení serveru potvrdil mluvčí ministerstva zahraničí Tomáš Kára.

"Můžeme potvrdit, že v Bombaji byl zadržen český občan a bylo mu sděleno obvinění. Stěží můžeme předvídat, jak to dopadne. Sleduje to ambasáda i honorární konzulát," řekl Kára. České úřady se mu snaží pomoci, podle ministerstva zahraničí už se s ním spojily.

Zástupce české ambasády v Dillí řekl, že zadržený muž není žádný pašerák či obchodník s municí. "Byla to spíš hloupá náhoda, v kapse měl zapomenutou nábojnici. Nic nepřevážel," citoval server vedoucího obchodního úseku ambasády Jiřího Janíčka.

V roce 2008 v indické vazbě strávili několik týdnů dva čeští entomologové Petr Švácha a Emil Kučera, které místní policie obvinila z nelegálního sběru brouků. Oba byli nakonec propuštěni na kauci. Zatímco Šváchovo stíhání tamní úřady zrušily a dostal jen pokutu, Kučera měl jít na tři roky do vězení. Nakonec ze země uprchl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků