Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Australská senátorka prolomila tabu, kojila v parlamentu

Australská senátorka Larissa Watersová na sebe během zasedání zákonodárců strhla pozornost. Nikoli však politickým projevem, ale tím, že přímo v jednacím sále začala kojit svou dvouměsíční dceru. Senát kojení povolil, ale žádná žena se dosud neodhodlala to vyzkoušet. Ve středu o tom informoval server BBC.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Australská senátorka prolomila tabu, kojila v parlamentu

„Potřebujeme víc dětí a rodičů v parlamentu. A potřebujeme také víc flexibilních a rodinám nakloněných pracovišť,“ prohlásila Watersová, která je členkou levicově orientované australské strany Zelených.

Není to poprvé, kdy se v australské politice dostalo na přetřes kojení. V roce 2015 vyzval tehdejší úřad předsedy vlády ministryni Kelly O'Dwyerovou, aby mateřské mléko pro své dítě odstříkávala a nechyběla na jednáních kabinetu.

Za Watersovou se nyní postavila i labouristická senátorka Katy Gallagherová. „Ženy to (kojení) dělají v parlamentech po celém světě. Budou mít i nadále děti, a pokud chtějí mít práci, být v práci a starat se o děti, realita je taková, že si na to budeme muset zvyknout,“ řekla.

Podobný rozruch vyvolala v roce 2016 španělská poslankyně za stranu Podemos Carolina Bescansaová. Za kojení během zasedání si tehdy vysloužila kritiku i pochvalu.

Anketa
Schvalujete kojení na veřejnosti?
Ano
77.8 %
Ne
22.2 %
Celkem hlasovalo 1666 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků