Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Anonymita davu už neplatí, hledaného Číňana odhalili mezi 60 000 lidmi

Čínská policie využila technologii k rozpoznávání obličejů a na koncertu, kde bylo 60 000 lidí vypátrala a zadržela stíhaného muže. O případu informovala v neděli BBC.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Anonymita davu už neplatí, hledaného Číňana odhalili mezi 60 000 lidmi

Podezřelý, který byl identifikován jen jako pan Ao, jel s manželkou 90 kilometrů do města Nan-čchang na koncert popového zpěváka Jackyho Cheunga. A podle policie byl jednatřicetiletý muž, který je stíhaný za hospodářskou kriminalitu, značně šokovaný, když si pro něj mezi diváky přišli.

„Podezřelý vypadal naprosto ohromeně, když ho vyváděli ven,” řekl policejní důstojník Li Ťin tiskové agentuře Nová Čína. V policejní vazbě pak prý muž prohlásil: „Kdybych to byl býval věděl, tak bych na ten koncert nejezdil.”

V Číně je rozmístěna rozsáhlá síť sledovacích kamer, kterých je podle BBC v současnosti více než 170 miliónů a během následujících tří let má přibýt zhruba 400 miliónů dalších.

Čína patří ke světové špičce v oboru technologií schopných rozpoznávat obličeje a pravidelně svým obyvatelům připomíná, že díky tomuto vybavení je prakticky nemožné uniknout úřadům.

Anketa
Zamlouvá se vám možnost, že technika odhalí jedince i uprostřed mnohatisícového davu?
Ano
34.5 %
Ne, riziko zneužití je příliš velké
63.1 %
Nevím, je mi to jedno
2.4 %
Celkem hlasovalo 2125 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků