Úmrtí Horacia Saly potvrdil deníku místní politik z Progresa Julio Muller. „Nikdy se nevzpamatoval ze smrti svého syna Emiliana. Nemohl se s jeho odchodem vyrovnat,“ řekl Muller.

„V pět hodin ráno mi volala jeho žena. V tu chvíli tam byla ještě záchranka, ale pomoci mu už nemohli. Horacio Sala byl ve chvíli, kdy tam záchranka dorazila, už po smrti,“ popsal Muller.

Fanoušek francouzského klubu FC Nantes drží snímek pohřešovaného fotbalisty Emiliana Saly.

Fanoušek francouzského klubu FC Nantes drží snímek fotbalisty Emiliana Saly.

FOTO: Stephane Mahe, Reuters

Smrt Horacia Saly je těžkou ranou pro zbytek jeho rodiny, především pro druhého syna Daria a dceru Rominu, kteří se ještě nestačili vyrovnat se ztrátou sourozence, píše Daily Mail.

„Rok 2019 začal pro nás všechny v Progresu zle a bohužel špatně i pokračuje,“ dodal Muller.

Pilot letounu s fotbalistou Salou byl barvoslepý a nesměl létat v noci

Osmadvacetiletý fotbalista Emiliano Sala zahynul 21. ledna při letu z francouzského Nantes do velšského Cardiffu, kde ho fotbalový klub působící ve slavné anglické Premier League koupil za částku 17 milionů eur (439,5 milionu korun). Hráčovo tělo bylo objeveno až po několika týdnech hledání, pilotovo se stále nenašlo.

Letadlo tehdy z radarů zmizelo severně od druhého největšího Normanského ostrova – Guernsey – ve 20.16 místního času.

Letadlo s fotbalistou Salou se řítilo kolmo dolů, zjistili vyšetřovatelé

Vyšetřovatelé zjistili, že pilot David Ibbotson nedisponoval licencí pro komerční lety a byl navíc i barvoslepý a licence ho opravňovala pouze k letům za denního světla.