Na 321 lidí padlo za oběť nedělním bombovým útokům na Srí Lance, 38 z nich byli cizinci. Mezi nimi byly i dvě děti Matthewa Linseyho (61) z Londýna. O tragickém příběhu informoval deník The Times.

Sourozenci Daniel (19) a Amelie (15) Linseyovi dokázali přežít první teroristický útok, který zasáhl hotel Shangri-La v Kolombu. Právě snídali před odletem domů do Londýna, když se mezi lidmi odpálil první sebevražedný atentátník. Linseymu se s dětmi podařilo utéct.


Posted by Amelie Linsey on Thursday, June 18, 2015

„Neumíte si představit, jak strašné to bylo. Všude byl křik. Já byl se svými dětmi. Ani nedovedu říct, jestli byly v pořádku, byla tma. Bál jsem se, jestli nepřijde další výbuch. Běželi jsme pryč – další výbuch,“ popsal situaci pro The Times.

ČTĚTE TAKÉ
Kamera zachytila atentátníka vstupujícího do kostela na Srí Lance
Na Srí Lance zadrželi Syřana. Mrtvých po krvavé Velikonoční neděli přibývá

„Běželi jsme zrovna k výtahům a já s nimi nemohl pohnout. Oba padli k zemi. Syn vypadal hůř než dcera, tak jsem se ho snažil křísit,“ pokračoval v líčení událostí osudného rána.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Srílanská policie zadržela jednoho z podezřelých útočníků (zdroj: AP)

„Nějaká žena řekla, že se postará o mou dceru. Odnesl jsem syna dolů k záchranářům a odvezli jsme ho do nemocnice. Křičel jsem: ‚Prosím pomozte mému synovi, prosím pomozte,“ vzpomínal Linsey na moment, kdy si musel vybrat, o které ze svých dětí se postará.


Posted by Daniel Linsey on Wednesday, October 4, 2017

Nakonec však zemřely obě. „Myslel jsem, že dcera je na tom lépe. Nemohl jsem ji najít, protože jsem byl se synem. Bohužel zahynuly obě mé děti,“ řekl otec dětí.

Obě děti prý milovaly cestování a zajímaly se o jiné kultury. „Byla to součást jejich osobností,“ dodal Mathew Linsey.