Severokorejský vůdce Kim Čong-un na olympiádu poslal svou mladší sestru Kim Jo-čong a formální hlavu státu – předsedu parlamentu Kim Jong-nama. Protesty proti KLDR se konaly už před zahájením olympiády a v neděli pokračovaly.

Demonstranti doráželi na policisty.

Demonstranti doráželi na policisty.

FOTO: Ahn Young-joon, ČTK/AP

Podle reportérky CNN účastníci nedělního protestu řekli, že varovali předem, že severokorejská delegace přebije svou přítomností význam sportovního dění a že nyní se to ukázalo.

Demonstrace v Soulu

Demonstrace v Soulu

FOTO: Ahn Young-joon, ČTK/AP

Severokorejská delegace v sobotu při setkáním s vedením Jižní Koreje předala jihokorejskému prezidentovi Mun Če-inovi pozvánku k návštěvě KLDR. Zúčastnila se také společného oběda a hokejového zápasu spojeného korejského ženského týmu.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Severokorejská delegace včetně sestry Kim Čong-una se v Soulu sešla s jihokorejským premiérem

Zdroj: Reuters

Stanice CNN tvrdí, že mezi Jihokorejci panuje pocit, že Jižní Korea přijetím Severokorejců příliš ustupuje v době, kdy KLDR ohrožuje svět svými jadernými zbraněmi. Severokorejská delegace má svou návštěvu ukončit v neděli.

Jeden z demonstrantů pálí severokorejskou vlajku.

Jeden z demonstrantů pálí severokorejskou vlajku.

FOTO: Ahn Young-joon, ČTK/AP

Americký viceprezident Mike Pence, který byl v blízkosti severokorejské delegace při zahajování olympiády, ale nekomunikoval s ní, řekl po odletu, že USA, Japonsko a Jižní Korea se stále shodují v tom, že KLDR je třeba kvůli jejímu jadernému programu izolovat.

Demonstrace v Soulu

Demonstrace v Soulu

FOTO: Ahn Young-joon, ČTK/AP