Podle webových stránek Interpolu hledají ministerského kandidáta estonské úřady v souvislosti s "daňovými úniky velkých rozměrů" v případě, jehož počátky sahají do roku 2003. Na seznamu je podle agentury Reuters již řadu let, v Afghánistánu se však o případu téměř nevědělo. Sám Haidárí si je vyšetřování své osoby vědom, vinu ale popírá. "Jsem terčem politického spiknutí. To se stává, když vstoupíte do světa byznysu a politiky," odpověděl na dotaz Reuters.

Prezidentův mluvčí prohlásil, že Ghaního úřad o jakýchkoli problémech navrženého ministra se zákonem nevěděl a informace nyní prověřuje. Haidárí dříve v afghánské televizi uvedl, že se před lety věnoval dovozu a vývozu zemědělského zboží a působištěm jeho společnosti byla východní Evropa a Rusko.

Složení tento týden navržené vlády, kterou bude schvalovat parlament, je výsledkem několikatýdenních jednání mezi dvěma největšími soupeři z prezidentských voleb - Ghaním a Abdulláhem Abdulláhem. Abdulláh po prohře v prezidentském hlasování získal funkci premiéra. Čtyři nejvýznamnější posty byly rovnoměrně obsazeny kandidáty blízkými buď Ghanímu, nebo Abdulláhovi. Zatímco ministři obrany a financí jsou blízcí Ghanímu, ministři vnitra a zahraničí jsou spolupracovníky Abdulláha. Kdo z obou politiků prosadil Haidárího, není jasné.