„Jsem rád, že ho soudí. Chci ale říct, že tento hoch, ačkoliv je nezletilý, jako nezletilý nejednal. Případ se od ostatních odlišuje, takže i tento nezletilý by měl být souzen stejně jako dalších pět obviněných. Také on by měl dostat trest smrti,“ prohlásil otec oběti.

Sedmnáctiletý hoch čelí stejně jako komplicové sedmnácti obviněním. Vzhledem k jeho věku mu však soud může uložit maximálně tříletý trest.

Mladík podle britského deníku The Independent policii řekl, že iniciátorem brutálního útoku byl řidič autobusu Ram Singh a jeho bratr Mukeš. „Pojďme, dnes si to užijeme,“ nabádala podle protokolu z policejního výslechu bratrská dvojice zbytek skupiny. [celá zpráva]

Soud s dospělými členy gangu probíhá ve zrychleném řízení.

Tři znásilněné za hodinu

Studentka medicíny se jednoho prosincového večera vracela s přítelem z kina domů a cestou nastoupili do autobusu soukromého dopravce. Jeho šestičlenná posádka dvojici vysvlékla, dívku opakovaně znásilnila a následně pár zbila železnými tyčemi a vyvlekla na ulici. Mladá žena o dva týdny později na následky svých zranění zemřela v nemocnici v Singapuru.

Případ vyvolal celonárodní bouře, které přinutily vládu ustanovit zvláštní komisi, jež má zhodnotit stav legislativy vztahující k ochraně žen před zločinem.

V Indii je podle vlády každých 20 minut znásilněna některá z žen. Počtem trestů udělených za znásilnění však Indie stojí na chvostu statistiky světových zemí, upozornila agentura Reuters.