Hlavní obsah
Svíčky na místě, kde v centru Trevíru muž najel a zabil a zranil chodce. Foto: Tittel Harald, ČTK

Ztroskotanec z Trevíru. Sousedé popisují život muže, který najel SUV do lidí

Pil, byl bez zaměstnání, žil ze sociálních dávek, bydlel ve svém autě. To byl 51letý Bernd W., který v úterý v nejstarším německém městě Trevír zabil autem pět lidí a dalších 18 zranil, píše server týdeníku Focus. Sousedé muže popisují jako „podivného jedince“, který byl „někdy agresivní“.

Svíčky na místě, kde v centru Trevíru muž najel a zabil a zranil chodce. Foto: Tittel Harald, ČTK
Ztroskotanec z Trevíru. Sousedé popisují život muže, který najel SUV do lidí

Muž pocházel ze Zewenu, což je předměstí Trevíru. Žil tam v rodinném domě rodičů až do roku 2010, kdy zemřela jeho matka. Poté dům prodal. „Přestal pracovat, žil ze dne na den, opíjel se. To byl jeho život. Ani ne za rok všechny peníze za prodej domu po rodičích utratil,“ popsal jeho bývalý soused Erwin K.

Stačil si ale koupit ještě vůz Land Rover, který se stal jeho domovem. Byl původní profesí elektrikář, ale nepracoval a žil ze sociálních dávek. Aby mu je úřad nepřestal poskytovat, auto převedl na kamaráda. Jako příjemce sociální pomoci totiž nesmí mít žádný majetek, připomíná server týdeníku Focus.

Většina obyvatel Zewenu věděla hned, kdo je pachatelem masakru na trevírské pěší zóně. „Viděli jsme poznávací značku s číslem a bylo nám jasné, že je to jeho auto. Bernd se sem stále vracel a auto jsme dobře znali,“ popsali všichni oslovení.

Bývalá sousedka Bernda W., která bydlí o dva domy dál od jeho bývalého rodného domu, ho popsala jako „podivného jedince“. Choval se vůči ní korektně a někdy jí pomáhal na zahradě, ale z domu, kde dřív bydlel, často slyšela křik a hádky a mnohdy zažila jeho vzteklost a agresivitu. Dal se podle slov svých sousedů dohromady s živly z místního gangu.

Mnozí ho popisují jako labilního člověka. Na jeho Facebooku se objevují zvláštní vzkazy, například: „Na mém náhrobku by mělo být: Ušetřete si slzy, kde jste byli, když jsem žil?“

Zda muž trpí psychickou poruchou, by měl zjistit soudní expert, který ho ve vazbě podrobí vyšetření.

Bernd W. najel v úterý odpoledne podle dosavadních poznatků úmyslně na pěší zónu v centru města, kličkoval po ní a mohutným vozem typu SUV srážel kolemjdoucí. Jeho čin si vyžádal pět obětí, mezi nimi je i devítitýdenní dítě, a 18 zraněných.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků