Hlavní obsah

Zpěvačka vyvázla za šíření AIDS s podmínkou

Nadja Benaissová, členka jedné z nejúspěšnějších německých kapel No Angels souzená za vědomé šíření viru HIV, zřejmě vyvázla jen s podmínečným dvouletým trestem. Žaloba i obhajoba se totiž ve středu u soudu v Darmstadtu shodly na tom, že s ohledem na doznání a projevenou lítost by podmíněný trest byl pro 28letou matku dostatečný. Napsala to agentura DPA.

Zpěvačka vyvázla za šíření AIDS s podmínkou

Již na začátku procesu Benaissová přiznala, že provozovala nechráněný sex, ač věděla, že je nakažena virem HIV. [celá zpráva]

Osmadvacetiletá Benaissová je souzena za to, že o své nemoci neřekla třem svým sexuálním partnerům; jednoho virem HIV nakazila. Hrozilo jí až deset let vězení.

Benaissová, která měla v dospívání problémy s alkoholem a drogami a na čas skončila na ulici, je obžalována z trestného činu vážného ublížení na zdraví. Jelikož se ho údajně dopustila v 17 letech, stojí před soudem pro mladistvé. Muž, kterého nemocí AIDS údajně nakazila v roce 2004, v procesu vystupuje jako vedlejší žalobce. Také jeho právní zástupce souhlasil s podmínečným trestem.

Zpěvačka byla zatčena v dubnu 2009 krátce před vystoupením a strávila poté deset dní ve vyšetřovací vazbě. Nevládní organizace varovaly v souvislosti s jejím procesem před kriminalizací lidí nakažených AIDS.

Skupina No Angels vznikla v roce 2000 na základě televizní castingové show a stala se nejúspěšnější německou dívčí kapelou, která do přerušení kariéry v roce 2003 prodala přes pět milionů nahrávek. V roce 2007 se i za pomoci Benaissové dala skupina znovu dohromady a o rok později reprezentovala Německo v písňové soutěži Eurovize.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků