Hlavní obsah
 

Ženy slibovaly uřknutým vyléčení, z lidí vylákaly téměř půl miliónu korun

Slovenská policie zatkla začátkem prosince 65letou ženu a její 34letou snachu ze slovenského města Medzilaborce. Ve městě je obě považovali za vyhlášené čarodějnice. Měly lidi strašit, že je čeká nemoc nebo smrt a pak tuto kletbu od nich za peníze odháněly.

 
Ženy slibovaly uřknutým vyléčení, z lidí vylákaly téměř půl miliónu korun

Obě měly od čtyř důvěřivých žen vylákat 17 tisíc eur (přes 420 tisíc Kč). „Byly obviněny z podvodu. Tuto trestnou činnost měly provádět od loňského října až do letošního srpna,“ řekl Novinkám prešovský policejní mluvčí Daniel Džobaník.

„Od 65leté ženy vylákaly 11 tisíc eur a předměty ze žlutého kovu s tím, že její rodina je v ohrožení, protože je uřknuta. Podvodnice slíbily, že rodinu z uřknutí vyléčí,“ dodal mluvčí. Stejným způsobem vylákaly od 54leté ženy 2500 eur a předměty ze žlutého kovu, od 35leté ženy obuv v hodnotě 1500 eur a 200 eur a od 44leté ženy 400 eur.

„Celkově se obohatily o 17 tisíc eur. Hrozí jim jeden až pět let vězení,“ uvedl Džobaník.

Příbuzní obou žen obvinění odmítají. „Chodili k nám lidi, plakali, aby jim máma pomohla,“ říká syn starší ženy. Její manžel drží na protest hladovku. „Ona zemře ve vazbě a já tady doma,“ říká. Celé město mluvilo o tom, že obě ženy umí čarovat.

Ženy léčily také zlomená srdce. Za pomoc braly deset až dvacet eur. „Ano, pomáhaly lidem, ale 17 tisíc určitě nevzaly,“ uvedl syn.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků