Hlavní obsah
Bouře v Kielu Foto: Profimedia.cz

Zapálené domy i rozvodněné řeky: Německem se prohnaly silné bouře

Sever a severozápad Německa zasáhly silné bouře, hlásí německá meteorologická služba (DWD). Na některých místech Dolního Saska a Hesenska napršelo během hodiny 40 litrů na metr čtvereční. Vítr dosáhl v nárazech rychlosti 100 km/h. Bouřky se postupně přesouvaly na severovýchod. Na několika místech blesky zapálily domy a řeky se vylily z břehů.

Bouře v Kielu Foto: Profimedia.cz
Zapálené domy i rozvodněné řeky: Německem se prohnaly silné bouře

V malém dolnosaském městě Uslar (severovýchodně od Göttingenu) hlásí policie na některých částech zaplavené silnice. Přívaly vody dokonce odnesly poklopy z kanálů.

V Großenknetenu a Ahlhornu (okres Oldenburg) blesk zapálil střechy domů. Požáry likvidovali také hasiči ve Wolfshagenu v okrese Goslar a v Bohmtemu v okrese Osnabrück.

Beträchtliche Zerstörung richtete ein Brand in der vergangen Nacht in einem Haus in Ahlhorn an. Wahrscheinlich fing es...

Zveřejnil(a) Delmenews dne Čtvrtek 20. června 2019

Bouře se prohnala také Hamburkem a Šlesvicko-Holštýnskem, kde vichr lámal stromy a blesky zapalovaly rodinné domy. Kvůli tomu se zastavila na trase Kiel– Neumünster vlaková doprava.

Na silnici L561 mezi Wahlsburgem a Oedelsheimem sesuv půdy zavalil silnici do výšky 70 centimetrů a v délce 500 metrů.

Unwetter mit Starkregen haben im Landkreis Kassel zu Überschwemmungen und Erdrutschen geführt. Mehrere Straßen sind seit...

Zveřejnil(a) Mirela Sevenich-Walter dne Středa 19. června 2019

Silná bouře potopila historickou šestimetrovou plachetnici v přístavu Niendorf u Baltského moře. Na palubě byli tři lidé (55, 51 a 20 let), všichni byli zachráněni a nezraněni.

► Einsätze | Unwetter am 24.06.2016 Am vergangen Freitag ist die Feuerwehr Oedelsheim zu insgesamt 10 einzelnen...

Zveřejnil(a) Feuerwehr Oedelsheim dne Úterý 28. června 2016

Přívalový déšť a krupobití zkomplikovaly dopravu ve spolkové zemi Hesensko. Ulicemi se valilo bláto a zaplavovaly se sklepy. U městečka Oberweser blokoval provoz na dálnici sesuv půdy a popadané stromy. Komunikace je v daném úseku uzavřená, stejně jako most přes řeku Vezeru.

Také na jihu Hesenska sčítají škody. V okrese Darmstadt-Dieburg popadané větve a stromy poškodily zaparkovaná auta. V okrese Bergstraße byly zablokované některé silnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků