Hlavní obsah
Dominique Strauss-Kahn na cestě na soudní přelíčení. Foto: Michel Spingler, ČTK/AP

Žalující prostitutky odvolaly obvinění z kuplířství proti Strauss-Kahnovi

Naprostá většina žalujících v pondělí odvolala svá obvinění z kuplířství, kterým u soudu čelí bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn. Po vyjádření obžalovaného na probíhajícím procesu a den před obžalovací řečí prokuratury dospěly žalující strany k přesvědčení, že není dost důkazů, že Strauss-Kahn porušil zákon.

Dominique Strauss-Kahn na cestě na soudní přelíčení. Foto: Michel Spingler, ČTK/AP
Žalující prostitutky odvolaly obvinění z kuplířství proti Strauss-Kahnovi

Žalobu stáhly čtyři prostitutky a sdružení Akční týmy proti kuplířství (EACP). Obvinění proti bývalému šéfovi MMF tak u soudu ve městě Lille na severu země trvá už jen ze strany dalšího sdružení Mouvement du Nid, které se zabývá negativními důsledky prostituce ve Francii.

Soud posuzuje hlavně to, zda Strauss-Kahn věděl, že sexuální večírky, které se konaly v roce 2010 a 2011 v severní Francii, v Paříži a ve Washingtonu a které organizovali jeho známí podnikatelé, byly sjednávány s pasáky a prostitutkami. Samotná prostituce není ve Francii trestná, kuplířství ano.

Bývalý politik Strauss-Kahn již dříve přiznal, že měl zálibu v bouřlivých večírcích a v sexu s mnoha ženami. Vždy ale tvrdil, že nevěděl, že přítomné ženy byly prostitutky a že byly placeny. To samé řekl u soudu minulý týden a žádný z předvolaných svědků to nevyvrátil.

Pětašedesátiletému levicovému politikovi, jehož závratnou kariéru zničila jeho vášeň k ženám, hrozí v případě prokázaného kuplířství až desetileté vězení a pokuta 1,5 milionu eur (41,5 miliónu Kč). Proces má skončit 20. února.

Proces v Lille, v němž je pro údajné kuplířství stíháno dalších 13 osob, se odehrává bezmála čtyři roky poté, co Strauss-Kahn musel opustit vlivný post šéfa MMF a ztratil šanci kandidovat na francouzského prezidenta kvůli obvinění, že v jednom newyorském luxusním hotelu sexuálně napadl pokojskou.

V této kauze obě strany po více než ročním vyjednávání dosáhly mimosoudní dohody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků