Hlavní obsah
Podezřelá dodávka v Rotterdamu. Foto: ČTK/AP

Zadržený Španěl v Rotterdamu byl dělník, plynové láhve potřeboval k práci

Nizozemská policie propustila muže, kterého ve středu zadržela v Rotterdamu v souvislosti s teroristickou hrozbou namířenou proti koncertu americké rockové skupiny. Řidič vozu se španělskou poznávací značkou, který převážel plynové láhve, neměl s hrozbou nic společného, informovala v pátek agentura AP.

Podezřelá dodávka v Rotterdamu. Foto: ČTK/AP
Zadržený Španěl v Rotterdamu byl dělník, plynové láhve potřeboval k práci

Podle listu De Volkskrant byl zadržený Španěl montérem, který potřeboval plynové láhve k výkonu své práce. Policie jej zadržela ve středu večer poté, co popojížděl tam a zpět nedaleko kulturního střediska Maassilo, kde se měl konat koncert skupiny Allah-Las. Ten byl krátce před začátkem zrušen. [celá zpráva]

Podle policie byl Španěl opilý, což se uvádělo už ve čtvrtek. [celá zpráva]

Ve vazbě stále zůstává 22letý Nizozemec, kterého policie zadržela v noci ze středy na čtvrtek v provincii Severní Brabantsko v rámci vyšetřování teroristické hrozby namířené proti koncertu rockové skupiny Allah-Las. Policie ho podezřívá ze „zapojení do přípravy teroristického útoku”. Podle nizozemského tisku jde o studenta z města Zevenbergen nedaleko Bredy.

Skupina Allah-Las, která nemohla ve středu kvůli „konkrétní” teroristické hrozbě vystoupit, plánuje, že se do Rotterdamu vrátí. V prohlášení uvedla, že hledá nový termín koncertu. „Nizozemská policie nás informovala, že do budoucna neexistuje žádná důvěryhodná hrozba namířená vůči našemu koncertu nebo skupině,” uvedli rockeři, kteří se kvůli jménu kapely setkávají často s protesty ze strany muslimů.

Čtvrteční koncert kapela Allah-Las ve Varšavě odehrála za zvýšených bezpečnostních opatření.

Nizozemské úřady jsou delší dobu v pohotovosti kvůli nebezpečí teroristického útoku v zemi. Druhý nejvyšší stupeň ohrožení v zemi panuje od března 2013.

Na koncerty se zaměřilo v minulosti několik teroristů. V listopadu 2015 zaútočili islámští radikálové na koncert skupiny Eagles of Death Metal v pařížském klubu Bataclan a zabili téměř devět desítek lidí. Letos v květnu při sebevražedném atentátu po koncertu Ariany Grande v Manchesteru zahynulo 22 lidí. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků