Hlavní obsah
 

Záchranáři se pokusí vyprostit tělo z letadla, ve kterém cestoval fotbalista Sala

Pátrací tým, který v neděli při hledání zmizelého fotbalisty Emiliana Saly objevil v Lamanšském průlivu ztroskotané letadlo, se snaží z vraku vyzvednout tělo. To ve stroji na dně moře v pondělí nalezla průzkumná dálkově řízená ponorka, z pořízených záběrů ale nelze určit totožnost. Na palubě letadla cestoval se Salou už jen pilot David Ibbotson.

 
Záchranáři se pokusí vyprostit tělo z letadla, ve kterém cestoval fotbalista Sala

Britský úřad vyšetřování leteckých nehod (AAIB) oznámil, že se pokouší tělo dostat na hladinu. Zdůraznil ale, že kvůli silným proudům způsobeným přílivem a odlivem může záchranný tým nasadit dálkově řízený stroj každý den jen po omezenou dobu, což znamená, že operace pokračuje jen velmi pomalu.

Pokud se podaří vyzvednout tělo, úřady zváží i možnosti, zda by bylo možné vyzvednout i celý vrak letadla.

Fanoušek francouzského klubu FC Nantes drží snímek pohřešovaného fotbalisty Emiliana Saly.

Foto: Stephane Mahe, Reuters

Letoun zmizel z radarů 21. ledna nad Lamanšským průlivem nedaleko jednoho z Normanských ostrovů. [celá zpráva]

Sala letěl z Nantes do Cardiffu, který ho koupil za 17 milionů eur. Osmadvacetiletý Argentinec se měl stát nejdražší posilou velšského účastníka Premier League v historii. Oficiální pátrání po Salovi a pilotovi malého letadla Davidu Ibbotsonovi záchranáři ukončili bez úspěchu po třech dnech. [celá zpráva]

Další pátrání po vraku letadla posléze umožnila veřejná sbírka, které se zúčastnili mimo jiné i fotbalisté Diego Maradona či Lionel Messi a v níž se vybralo přes 300 tisíc eur (více než sedm milionů korun).

Vrak letadla, v němž cestoval Emiliano Sala, na dně moře

Foto: Handout, Reuters

Sala hrál od roku 2015 v Nantes, kde vstřelil celkem 48 gólů. Na podzim byl třetím nejlepším střelcem francouzské Ligue 1 s třinácti góly.

Nedávno za 15 milionů liber (436 milionů korun) přestoupil do klubu anglické Premier League Cardiff City.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků