Hlavní obsah
 

Záběry jako z gangsterky: Lupič s kalašnikovem držel v gruzínské bance osm hodin rukojmí

Agentura AP zveřejnila záběry ze středeční loupeže v gruzínském městě Zugdidi. Maskovaný muž vyzbrojený automatickou zbraní tam vtrhl do banky a zadržoval rukojmí. Po asi osmi hodinách se ale vzdal a policie ho zadržela.

 
Záběry jako z gangsterky: Lupič s kalašnikovem držel v gruzínské bance osm hodin rukojmí

"Speciální operace v Zugdidi skončila. Strážci zákona vyvedli útočníka se zdviženýma rukama. Podle dostupných informací se vzdal policii," uvedla po dramatu v Gruzii tamní televize.

Zadrženému hrozí obvinění z loupeže a vydírání, nezákonného držení střelné zbraně a z držení rukojmích.

Těhotnou pustil

Podle dřívějších zpráv ozbrojený muž, který vnikl do banky v Zugdidi na západě Gruzie, požadoval půl milionu amerických dolarů (zhruba 11,5 milionu korun). V bance zajal asi dvě desítky lidí. Části zaměstnanců se podařilo podle televize Rustavi 2 uniknout po požárním schodišti. Ozbrojenec během vyjednávání s policií propustil nejprve těhotnou ženu a později další dva rukojmí.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: V bance v Gruzii drží přes 20 rukojmích. Zdroj Reuters

Video: Reuters

Podle zveřejněných záběrů byl muž, jehož obličej zakrývala kukla, oblečen do maskovací uniformy a byl vyzbrojen útočnou puškou kalašnikov.

Zprvu se rozcházely údaje o počtu útočníků, nakonec ale o jednom ozbrojeném muži informovalo rovněž gruzínské ministerstvo vnitra, podle kterého dotyčný vnikl do banky krátce před 14:30 místního času (12:30 SELČ).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků