Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jon Nazca, Reuters

Za migranty přišlo do Německa 54 tisíc příbuzných v rámci slučování rodin

Do Německa v loňském roce dorazilo v rámci slučování rodin 54 tisíc rodinných příslušníků migrantů, napsala ve středu agentura DPA. Většina pochází z Eritreje, Sýrie, Iráku, Íránu, Jemenu a Afghánistánu. Agentura připomíná, že šlo o rodinné příslušníky migrantů, kterým byl přiznán status uprchlíka. Ti, kteří získali status doplňkové ochrany, o možnost dostat do Německa rodinu přišli v březnu 2016.

Ilustrační foto Foto: Jon Nazca, Reuters
Za migranty přišlo do Německa 54 tisíc příbuzných v rámci slučování rodin

Tehdejší vláda kancléřky Angely Merkelové slučování rodin běženců s doplňkovou ochranou přerušila kvůli vysokému počtu migrantů, kteří v té době do Německa přicházeli. Letos v únoru tento stav kabinet prodloužil až do konce července.

Konzervativní unie CDU/CSU a sociálních demokratů SPD během vyjednávání o nové vládní koalici dohodla kompromis, který slučování rodin pro tyto běžence opět umožnil, bude ovšem výrazně omezen.

Doplňková ochrana je na základě evropského práva udělována lidem, kteří nesplňují podmínky pro udělení azylu, avšak i přesto jsou v jejich případě důvodné obavy, že by jim v případě návratu do státu původu hrozilo nebezpečí.

Slučování rodin má být omezeno počtem 1000 rodinných příslušníků měsíčně. U dospělých migrantů jsou to manželky či manželé a nezletilé děti. V případě mladistvých běženců jsou to jejich rodiče.

Přihlížet se bude k tomu, v jaké humanitární situaci rodinní příslušníci jsou, kolik jim je let, jak dlouho žijí odděleni, jestli jsou vážně nemocní nebo jak dobře umí německy. Na sloučení rodiny nebudou mít nárok lidé, které německé úřady považují za bezpečnostní hrozbu, nebo ti, kteří uzavřeli manželství až po odchodu ze své vlasti.

Německá velvyslanectví a konzuláty hlásí, že už mají 34 tisíc žádostí o přidělení termínu od lidí, kteří usilují o sloučení se svými nejbližšími žijícími v Německu pod doplňkovou ochranou.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků