Hlavní obsah
 

Výstaviště v Düsseldorfu zapálili zřejmě sami běženci, domnívá se německá policie

Policie po požáru ubytovny v Düsseldorfu podle médií vyšetřuje šest běženců. Někteří hasiči předběžně vylučují útok zvenčí. Zraněno bylo 30 lidí. Až na dva záchranáře šlo o běžence. S odvoláním na zdroje německé policie o tom informoval List Rheinische Post. Agentura DPA konstatovala, že nic nenasvědčuje xenofobnímu útoku.

 
Výstaviště v Düsseldorfu zapálili zřejmě sami běženci, domnívá se německá policie

Hala na výstavišti v severní části Düsseldorfu slouží jako centrální mužské zařízení pro uprchlíky nejlidnatější německé země Severní Porýní-Vestfálsko. Úřady odtud žadatele o azyl přerozdělují do dalších zařízení po celé spolkové zemi.

Před požárem žilo v hale podle aktuálních údajů 282 migrantů, v době neštěstí jich v objektu bylo asi 130. [celá zpráva]

List Rheinische Post uvedl, že policie v areálu zadržela několik lidí ještě během požáru, nejméně dva z nich policisté v civilu odvedli v poutech. Fotografii jednoho z nich deník zveřejnil.

Hala je kompletně zničená

Foto: Wolfgang Rattay, Reuters

Identitu předvedených policie nesdělila, podle médií je mezi nimi nejméně jeden člověk ze Sýrie a jeden z Iráku. List poznamenal, že jednoho člověka policie zadržela krátce poté, co její reportérce nabídl video z vnitřku hořící budovy.

Nejmenovaní představitelé hasičů tvrdí, že pro útok zvenčí zatím neexistují důkazy. Nepravděpodobná je i technická závada, neboť oheň se velmi rychle rozšířil po celé budově.

Nic nenasvědčuje xenofobnímu útoku, tvrdí vyšetřovatelé k požáru výstaviště v Düsseldorfu.

Foto: Wolfgang Rattay, Reuters

Také další deník Express napsal, že oheň založili běženci. Jeden ze zadržených se měl vychloubat novináři se záběry z hořícího vnitřku. Jeden z běženců podle Expressu tvrdil novinářům, že ubytovnu zapálili migranti záměrně, údajně prý z frustrace.

Škoda 270 miliónů

Hala zcela vyhořela. Část střechy se propadla, zbytek hrozí zřícením. Škodu hasiči prozatím odhadli na deset miliónů eur (270 miliónů korun).

Škodu hasiči prozatím odhadli na deset miliónů eur (270 miliónů korun).

Foto: Wolfgang Rattay, Reuters

Do boje s požárem, který vypukl krátce po poledni, bylo povoláno 70 hasičů. Úřady vyzvaly obyvatele v okolí, aby kvůli dýmu nevětrali a nepohybovali se venku.

Nad zemskou metropolí s 600 tisíc obyvateli se vznášel hustý černý dým. Provoz výstaviště ani nedalekého mezinárodního letiště požár nijak neomezil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků