Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ivan Vilček, Právo

Vyšetřování učitelky, která měla sexuálně zneužít žáka, policie ukončila

Slovenská policie ukončila vyšetřování případu učitelky Dany (31), která měla sexuálně zneužít 12letého žáka základní školy. „Vyšetřování bylo ukončeno návrhem na obžalobu. Vzhledem k citlivosti případu nebudeme poskytovat další informace,” uvedla krajská policejní mluvčí Jana Migaľová.

Ilustrační foto Foto: Ivan Vilček, Právo
Vyšetřování učitelky, která měla sexuálně zneužít žáka, policie ukončila

Pokud se prokurátor ztotožní s návrhem na obžalobu, případ skončí u soudu a učitelce hrozí za sexuální zneužívání a ohrožení mravní výchovy mládeže sedm až 12 let vězení.

„Prokurátor musí celý spisový materiál prozkoumat. Pokud je všechno v souladu se zákonem a trestní činnost je prokázaná, prokurátor podá žalobu nebo vykoná dohodu o vině a trestu,“ řekl mluvčí prešovské prokuratury Marián Spišák.

S žákem se scházela ve vlastním bytě

Skandál se provalil koncem loňského roku. Učitelka základní školy v obci Koškovce v okresu Humenné dala okamžitě výpověď. K opakovanému sexuálnímu zneužívání žáka mělo docházet v bytě v Humenném, kde učitelka žije se svým manželem a malým synem. Vztah mezi ní a žákem měl trvat půl roku.

Od počátku aféry se žena v místě trvalého bydliště nezdržuje. „Nevím o ní nic. Neviděla jsem ji,“ cituje deník Nový čas jednu ze sousedek. List uvedl, že učitelka byla těhotná, a není jasné, kdo je otcem dítěte. Nový čas tvrdí, že ještě neporodila a manžel se k ní vrátil.

Žák, který měl mít sexuální vztah s učitelkou, žije s babičkou a dědečkem. Jeho rodiče pracují v zahraničí. Ředitel školy vzpomíná na Danu jako na svědomitou učitelku. „Nebudu se k tomu vyjadřovat. Učitelka vždy plnila povinnosti,“ uvedl ředitel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků