Hlavní obsah
 

Při explozi na sídlišti v Bratislavě se zranilo pět lidí

V jednom z bytů v Bartókově ulici v Bratislavě došlo v pátek k výbuchu. a začalo hořet. Pět lidí se přiotrávilo zplodinami. Hasiči původně na svém Facebooku uvedli, že vybuchl plyn, ale pak tuto informaci stáhli a nadále psali jen o výbuchu, jehož příčina se vyšetřuje.

 
Při explozi na sídlišti v Bratislavě se zranilo pět lidí

Hasiči uvedli, že obyvatele bytovky evakuovali a požár se jim podařilo lokalizovat. „Na místě zasahovalo téměř třicet hasičů s šesti kusy techniky,“ uvedlo slovenské prezidium hasičského a záchranného sboru.

Foto: Policie SR

K výbuchu došlo v bytě na prvním podlaží bytového domu a požár zachvátil také byt ve druhém podlaží. Společnost Slovenský plynárenský průmysl (SPP) zastavila dodávky plynu v okolí, aby nedošlo k dalším škodám.

Zasahující hasiči.

„Plynaři zkontrolovali těsnost všech okolních připojovacích plynovodů. Únik plynu nebyl zjištěn, a to ani ve vnitřních prostorách bytového domu, kde k výbuchu došlo,“ informovala společnost SPP.

Šestého prosince 2019 vybuchl plyn v Prešově. Při výbuchu a následném požáru zahynulo osm osob. Tělo jedné ženy nebylo nalezeno. Dvanáctipodlažní panelák byl natolik poškozen, že musel být asanován.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků