Hlavní obsah
Svatá kniha islámu Korán Foto: Profimedia.cz

Video patnáctileté Britky pálící Korán se dostalo na Facebook, policie ji zatkla

Teprve patnáctiletá školačka byla zatčena a obviněna z podněcování náboženské nenávisti poté, co se k policii dostalo video, kde dívka podpaluje svatou knihu islámu Korán. Záznam poslal na sociální síť Facebook o rok mladší chlapec, který byl za jeho šíření také policií obviněn, uvedl britský deník The Sun.

Svatá kniha islámu Korán Foto: Profimedia.cz
Video patnáctileté Britky pálící Korán se dostalo na Facebook, policie ji zatkla

Čtrnáctiletý chlapec se chtěl podle domněnek policistů nejmenované dívce tímto činem za něco pomstít, ovšem nečekal, že by se policie mohla zaměřit i na něj. Oba teenageři byli ve čtvrtek až do dalšího šetření propuštěni na kauci.

Dívka pocházející z oblasti Sandwell v Birminghamu, kde žije mnoho lidí rozdílných kultur a náboženského smýšlení uvedla, že zapálila Korán přeložený do angličtiny. Videozáznam byl již z Facebooku stažen.

Bob Badham z městské rady nazval celý incident velice vážnou a delikátní záležitostí. „Je velice snadné jen kliknout na tlačítko a odeslat video po síti, aniž by se předem přemýšlelo o možných následcích.“ Ředitelka Muslimského výboru pro veřejné záležitosti ve Velké Británii Catherine Heseltineová uvedla, že pálení Koránu byl mimořádně urážlivý akt.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků