Hlavní obsah
 

Ve výškovém bytovém domě v Londýně hořelo

Kolem 60 hasičů bojovalo v pátek odpoledne s požárem výškového obytného domu ve východní části Londýna, uvedla agentura DPA. Plameny zachvátily byt ve 12. patře. Požár už dostali hasiči pod kontrolu. Příčiny se vyšetřují.

 
Ve výškovém bytovém domě v Londýně hořelo

Oheň byl podle britských médií nahlášen kolem půl jedné odpoledne. Plameny zasáhly byt ve 12. patře a částečně pronikly i o patro výš.

Budovu opustilo několik desítek lidí, podle hasičů nejsou žádné informace o mrtvých či zraněných. Zdravotníci uvedli, že nikdo nebyl v souvislosti s požárem převezen do nemocnice.

Kouř byl vidět daleko ve městě, na tísňové lince na něj upozornily desítky lidí.

Požát výškové výškového obytného domu ve východní části Londýna

Foto: Social Media, Reuters

Požár vyvolal vzpomínky na tragédii, která se stala vloni 14. června, kdy začalo hořet v jednom z bytů ve 24patrovém obytném domě Grenfell Tower. Tehdy začala hořet lednice v jednom z bytů a poté se plameny rychle rozšířily po celé budově obývané převážně sociálně slabšími lidmi a imigranty.

Podle expertů k rychlému šíření plamenů přispěl nevhodně zvolený izolační obklad budovy. Hasiči tehdy požár dostali pod kontrolu po 24 hodinách, zcela byl zlikvidován po 60 hodinách. S plameny bojovalo asi 250 hasičů. O život přišlo 71 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků