Hlavní obsah
Plot na srbsko-chorvatské hranici. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Ve Slovinsku našli pod jílem v nákladním vlaku 30 migrantů

Slovinská policie objevila na hranicích s Chorvatskem v nákladním vlaku tři desítky ilegálně cestujících migrantů schovaných pod přepravovaným jílem. Mezi těmito běženci byla i těhotná žena a 12 dětí ve věku od pěti do 14 let, informoval ve středu list Delo.

Plot na srbsko-chorvatské hranici. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Ve Slovinsku našli pod jílem v nákladním vlaku 30 migrantů

Policisté na železničním hraničním přechodu Dobova odhalili nejprve několik migrantů v jednom z vagonů soupravy vezoucí náklad ze Srbska do Slovinska. Pojali přitom podezření, že ve vlaku může být více lidí, kteří se chtějí vyhnout celní kontrole, a prohledali proto i zbylých 19 vagonů.

Postupně tak policisté za pomoci hasičů, ale i povolaných psovodů se záchranářskými psy našli celkem 30 migrantů z Iráku, Sýrie, Íránu a Afghánistánu. Podmínky v uzavřených vagonech byly podle deníku nebezpečné životu kvůli nedostatku vzduchu a kvůli tomu, že hroudy rozmočeného jílu už na povrchu ztvrdly a vytvořila se na nich pevná vrstva.

Tři z migrantů byli kvůli zdravotním problémům ve Slovinsku hospitalizováni. Vzhledem k tomu, že nikdo z ostatních členů zadržené skupiny nežádal o azyl, vrátily úřady všechny do Chorvatska, přes které vlak ze Srbska jel, napsal list Delo.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků