Hlavní obsah
Ve většině slovenských restaurací si už kuřáci nezapálí. Foto: Dana Kysučanová, Novinky

Ve slovenských restauracích je ode dneška zákaz kouření

V úterý začal na Slovensku platit zákon na ochranu nekuřáků, na jehož základě musí být kuřácká a nekuřácká část restaurace oddělena zdí. Kvůli vysokým nákladům na stavební úpravy se rozhodla většina majitelů restaurací zakázat kouření.

Ve většině slovenských restaurací si už kuřáci nezapálí. Foto: Dana Kysučanová, Novinky
Ve slovenských restauracích je ode dneška zákaz kouření

"Naše restaurace není velká. Pokud bychom ji rozdělili zdí, vznikly by dvě malé místnosti pro kuřáky a nekuřáky. Rozhodli jsme se, že celou restauraci označíme za nekuřáckou a kuřáci budou muset chodit ven před restauraci," říká jeden z majitelů restaurace v bratislavské části Dúbravka.

V bratislavské restauraci Bastion vybudovali příčku, která oddělí kuřáckou a nekuřáckou část. Menší část nechali kuřákům. Náklady na stavební úpravy dosáhly 1660 eur (přes 40 000 Kč). V další bratislavské restauraci oddělili obě části skleněnou zdí. Tu je možné v případě taneční zábavy odsunout - pak je celý prostor restaurace nekuřácký. Úprava prostoru vyšla na 1300 eur.

Majitelé nemuseli vybudovat oddělené části pro kuřáky a nekuřáky, pokud se v podniku nepodává jídlo. Za nedodržení zákona na ochranu nekuřáků je možné udělit pokuty od 331 do 3319 eur (od 8600 do 86 000 Kč).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků