Hlavní obsah
Šéfa Tiposu Jána Barcziho vyvedli policisté v poutech. Foto: tvnoviny.sk

Ve slovenské národní loterijní společnosti Tipos se měly prát špinavé peníze

Slovenská Národní kriminální agentura (NAKA) podnikla v úterý razii v bratislavském sídle národní loterijní společnosti Tipos a policisté v poutech odvedli jejího šéfa Jána Barcziho. Podle slovenských médií se přes Tipos propíraly ve velkém špinavé peníze.

Šéfa Tiposu Jána Barcziho vyvedli policisté v poutech. Foto: tvnoviny.sk
Ve slovenské národní loterijní společnosti Tipos se měly prát špinavé peníze

Policie na sociální síti informovala, že provádí zajišťovací úkony ve společnosti Tipos, ale další podrobnosti nesdělila. „Jedná se o úvodní stadium trestního řízení. K průběhu jednotlivých procesních úkonů není možné v současnosti poskytnout víc informací,“ napsala policie.

Server aktuality.sk napsal, že budovu Tiposu v Bratislavě obsadilo asi 30 policistů z NAKA a šéf společnosti Barczi byl zatčen. Barczi stojí v čele společnosti od roku 2015. Jeho loňský příjem podle serveru dosáhl částky 100 tisíc eur (přes 2,5 milionu korun).

Jediným akcionářem společnosti Tipos je stát. Ministerstvo financí, které akcionářská práva vykonává, vyjádřilo zneklidnění nad situací v loterijní společnosti. Podle webu aktuality.sk měly propírání peněz umožnit tzv. hráčské účty, z nichž se peníze dostávaly na osobní účty v bankách.

Převedli minimálně půl miliardy

Tipos měl umožnit hráčům posílat peníze z hráčských kont na soukromé účty bez toho, aby jejich majitelé podávali sázky. „U transakce se neuvádí, zda se jedná o výhru, či nikoli,“ dodal web aktuality.sk. Hráči si tímto způsobem mohli podle webu legalizovat peníze z nelegálních aktivit, jako jsou drogy, úplatky, krádeže a další druhy trestné činnosti. Server tvrdí, že tímto způsobem bylo převedeno 20 až 27 milionů eur (510 až 688 milionů korun). Tipos loni na jaře zrušil pro porušení pravidel 140 hráčských účtů.

Tipos nabízí v elektronické formě různé hazardní hry včetně možnosti sázet v tradičních číselných loteriích. Kromě toho provozuje rovněž účtenkovou loterii. Tržby Tiposu z hazardních her dosáhly loni téměř 474 milionů eur (12,1 miliardy korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků