Hlavní obsah
Francouzský policista u katedrály Notre-Dame Foto: Francois Mori, ČTK/AP

Ve Francii zatkli 300 lidí napojených na teroristy

Ve Francii bylo od začátku roku zatčeno kvůli spojení s teroristickými kruhy na 300 lidí. V sobotu to řekl ministr vnitra Bernard Cazeneuve. Naposledy ve čtvrtek bylo zadrženo komando žen, které chystaly útok na Lyonské nádraží v Paříži.

Francouzský policista u katedrály Notre-Dame Foto: Francois Mori, ČTK/AP
Ve Francii zatkli 300 lidí napojených na teroristy

Cazeneuve řekl, že letos bylo zadrženo 293 osob, které byly napojeny na teroristické skupiny. „To znamená množství odhalených skupin, množství odvrácených útoků," řekl ministr. Neposkytl ale informaci, kolik ze zadržených lidí bylo z něčeho obviněno, kolik uvězněno nebo propuštěno na svobodu.

„Intenzivně a v každém okamžiku se snažíme Francouze chránit a máme výsledky," řekl ministr.

Obavy z dalších útoků obnovil případ mladých žen, které se podařilo tento týden zadržet a které plánovaly útok v Paříži. Ženy se zradikalizovaly pod vlivem teroristické organizace Islámský stát.

Francie má za sebou několik velkých útoků - letos po červencovém atentátu v Nice zemřelo 86 lidí, při střelbě loni v lednu na redakci týdeníku Charlie Hebdo a v následujících dnech přišlo o život 20 osob a v listopadu pak 129 lidí při koordinovaných útocích v Paříži. K většině z těchto akcí se přihlásil Islámský stát.

Francie se připravuje na prezidentské volby, které se budou konat na jaře příštího roku, a část pravicové pozice viní vládu, že selhává v bezpečnostních otázkách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků