Hlavní obsah
Požár chemikálií v Trnavě Foto: Hasiči SR

V Trnavě evakuovali 1500 lidí kvůli požáru skladu s chemikáliemi

V západoslovenském městě Trnava vypukl ve středu večer mohutný požár ve skladu bazénové a dezinfekční chemie. Na místě zasahuje 60 hasičů a z okolí museli evakuovat zhruba 1500 lidí.

Požár chemikálií v Trnavě Foto: Hasiči SR
V Trnavě evakuovali 1500 lidí kvůli požáru skladu s chemikáliemi

Hasiči na sociální síti informovali, že hoří v areálu bývalých Trnavských automobilových závodů. Město doporučilo obyvatelům, aby neotevírali okna a nezdržovali se venku. „V celém městě je cítit zápach a lidé si stěžovali, že se jim špatně dýchá,“ uvedl server tvnoviny.sk.

‼️UPOZORNENIE! ‼️ V areáli TAZ horí výrobňa bazénovej chémie, na mieste zasahujú bezpečnostné zložky. Odporúčame pozatvárať okná a zdržať sa pobytu vonku. ZDROJ: Mesto Trnava

Zveřejnil(a) Mestská televízia Trnava dne Středa 25. září 2019

Z místa stoupá černý dým, který je vidět z velké dálky. Policie okolí bývalé automobilky uzavřela. „Ke zranění osob nedošlo. Na místě zasahuje 60 hasičů, osm cisteren, výšková technika, na místě je ekologický automobil a evakuační autobus,“ uvedla mluvčí hasičů Zuzana Farkasová. „Po příjezdu hasičů byla celá hala v plamenech. Hasiči se snaží dostat požár pod kontrolu,“ dodala mluvčí.

Místním hasičům přijeli na pomoc profesionálové z Galanty, Piešťan, Dunajské Stredy a Bratislavy i dobrovolní hasiči z okolních obcí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků