Hlavní obsah

V Tatrách našli po šesti dnech tělo zmizelého Čecha

Záchranáři Horské záchranné služby ve Zlomiskové dolině ve Vysokých Tatrách našli v úterý po šestidenním pátrání tělo 63letého českého turisty. Podle nich je pravděpodobnou příčinou smrti pád. Mužovo zmizení ohlásila minulý čtvrtek jeho manželka.

V Tatrách našli po šesti dnech tělo zmizelého Čecha

"Muž pravděpodobně zahynul následkem pádu," řekl Právu Martin Kulanga z Horské záchranné služby. Zřejmě uklouzl a zřítil se ze srázu

Záchranné akce ve Zlomiskové dolině, v masívu Končistá, v Lúčném sedle a v Batizovské dolině se účastnilo 122 záchranářů. Muže záchranáři hledali na rozsáhlém území i za pomoci vrtulníku. Pohybovali se přitom nad oblastí, z níž se muž mobilním telefonem naposledy manželce ozval minulý týden v úterý. Nakonec ho našli v dolině Zlomísk. Tělo bylo převezeno do Starého Smokovce, přesnou příčinu smrti určí až pitva.

Manželka českého turisty telefonovala na slovenskou tísňovou linku ve čtvrtek. Záchranářům oznámila, že poslední telefonický kontakt s manželem měla v úterý 12. srpna. Na středu 13. srpna měl její manžel zakoupenou zpáteční jízdenku do České republiky a na čtvrtek už měl domluvené pracovní setkání. Domů však nedorazil a jeho mobilní telefon byl nedostupný.

Obětí Tater se kromě Slováků stávají nejčastěji Češi a Poláci. Minulý týden našli záchranáři po třídenním pátrání tělo polského turisty, který zahynul v Belianských Tatrách. Loni museli záchranáři ve Vysokých Tatrách zasahovat ve 148 případech, z toho osm lidí zranění při turistice i sportu nepřežilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků