Hlavní obsah
Z paneláku zůstala jen hromada sutin. Foto: Facebook město Prešov

V sutinách prešovského paneláku našli lidské pozůstatky

V sutinách po panelovém domě, který 6. prosince 2019 zničil výbuch plynu, byly nalezeny tělesné pozůstatky. Vzorek DNA by měl potvrdit, zda patří nezvěstné 70leté důchodkyni Emílii.

Z paneláku zůstala jen hromada sutin. Foto: Facebook město Prešov
V sutinách prešovského paneláku našli lidské pozůstatky

Výbuch plynu a následný požár si vyžádal sedm obětí a jedna žena je dosud nezvěstná. Panelák byl natolik zničený, že musel být zbourán. Na skládku u města Hanušovce nad Topľou vyvezli téměř 9000 tun suti.

Jak informovala slovenská média, v sutinách se našly doklady, šperky i rodinné fotografie. „Sutiny jemně a decentně rozhrabeme na větší plochu. Chlapi, když uvidí něco cenného, odevzdají to policii,“ řekl televizi Markíza Peter Matijka, majitel firmy, která zabezpečila odvoz sutin.

Dcera nezvěstné ženy už byla na odběru DNA a momentálně čeká na výsledky. „Pokud by se potvrdilo, že nalezené kosti patří nezvěstné, její dcera by ji mohla konečně pohřbít a důstojně se s ní rozloučit,“ uvedla televize.

Dým stoupající z paneláku v Prešově, kde vybuchl plyn.

Foto: Reuters

Ingrid Pelechová (49) vzpomíná, že maminka bydlela ve dvanáctém patře zničeného paneláku. Po výbuchu utíkala na Mukačevskou ulici a věřila, že její matce se podařilo uniknout. V čase, kdy došlo k výbuchu, totiž chodívala na procházku se psem.

„Přeji si, aby ta nejistota už skončila. Chtěla bych se s maminkou naposledy rozloučit a najít jejím pozůstatkům důstojné místo, které bych mohla navštěvovat, a vzpomínat na ni,“ dodala Ingrid.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků