Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

V ruském domově důchodců uhořelo deset lidí

Až deset mrtvých a několik zraněných si vyžádal požár v domově seniorů v ruském Krasnogorsku zhruba 20 kilometrů západně od Moskvy. Asi dvacet lidí se podařilo zachránit, informovala v noci na pondělí agentura Interfax. Přesné počty mrtvých a zachráněných zatím nejsou známy. Mnozí se nadýchali kouřových zplodin. Oheň už byl uhašen.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
V ruském domově důchodců uhořelo deset lidí

Podle zasahujících hasičů a záchranářů bylo obětí deset, ale ministerstvo pro mimořádné události jich potvrdilo agentuře TASS jen devět. Požár byl nahlášen v 23:59, uhasit se ho povedlo v 1:09.

Na vině neštěstí by podle státní agentury TASS, která se odvolává na záchranáře, mohl být rozbitý bojler nebo karma ve sprchách zařízení pro seniory.

Domov důchodců byl podle agentury TASS nelegální, nacházel se v běžném obytném domě a v době neštěstí v něm bylo ubytováno 29 klientů. Někteří z nich byli upoutáni na lůžko, a nemohli se proto zachránit, na starost je mělo osm pečovatelů.

V Rusku dochází kvůli porušování bezpečnostních předpisů stále znovu k silným požárům, které mívají velké množství obětí, napsala agentura DPA. Osmého dubna zemřeli při požáru v soukromém domově pro seniory čtyři lidé a 16 se jich zranilo.

Na konci dubna zahynula při požáru dřevěného domu ve městě Vyborg poblíž Petrohradu osmičlenná rodina.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků