Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Axel Schmidt, Reuters

V Polsku kvůli nevybuchlé bombě evakuovali přes 25 tisíc lidí

Jednu z největších evakuací civilního obyvatelstva v Polsku po roce 1945 zažilo v neděli ráno přes 25 tisíc obyvatel Polic na severu země. Stalo se tak kvůli likvidaci 250 kilogramové nevybuchlé bomby z druhé světové války.

Ilustrační foto Foto: Axel Schmidt, Reuters
V Polsku kvůli nevybuchlé bombě evakuovali přes 25 tisíc lidí

Na sídlišti 34 tisícového okresního města bombu našli dělníci ve čtvrtek při výkopových pracích během odstraňování poruchy vodovodního potrubí.

„V neděli ráno jsme evakuovali do 15 kilometrů vzdáleného Štětína také všechny pacienty městské nemocnice, zavřené byly i hotely a pozastavená všechna silniční a železniční doprava,“ informovala RadioZet mluvčí policie Anna Gembalová. Po tom co pyrotechnici nebezpečný náklad převezli na vojenský polygon v nedalekém Drawsku Pomorskem, se v neděli odpoledne začal vracet život do normálních kolejí.

V Policích má továrnu největší výrobce umělých hnojiv v Polsku, chemický závod Azoty. Mimořádné bezpečnostní opatření byla nařízena kvůli tomu, aby nevzniklo nebezpečí výbuchu bomby a následně k přírodní katastrofě. „Naštěstí vše proběhlo bez problémů,“ řekl v neděli primátor Polic Wladyslaw Diakun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků