Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Julian Stratenschulte, ČTK/AP

V Německu se strhly hromadné bitky migrantů

Opakované hromadné bitky mezi migranty propukly o víkendu v zařízení pro uprchlíky ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko na jihozápadě Německa. Mnoho běženců utrpělo zranění a čtyři přistěhovalce policie zatkla.

Ilustrační foto Foto: Julian Stratenschulte, ČTK/AP
V Německu se strhly hromadné bitky migrantů

Dějištěm rvaček se stala ubytovna v lázeňském městě Bad Säckingen při hranicích se Švýcarskem. Podle policie se na místě odehrály "bouřlivé scény". Jeden ze zadržených je zraněn vážně.

Spolkové země Německa

Foto: Novinky.cz s použitím Mapy.cz

První střet začal z dosud neznámých důvodů v sobotu večer. Po jeho zmírnění se násilnosti znovu rozhořely v neděli odpoledne. "Obyvatelé zřejmě dostali posily z jiných uprchlických táborů a různé národnosti se do sebe pustily," uvedli strážci zákona podle agentury DPA. Pak se situace opět dočasně uklidnila, ale po dvou hodinách se vyskytly další potyčky.

Podobné incidenty hlásily dříve i jiné evropské země hostící velký počet migrantů. Letos v září se pranice mezi běženci strhla na řeckém ostrově Chios. V červenci se až 200 běženců zapojilo do bitky v zadržovacím přijímacím centru pro přistěhovalce ve městě Kiskunhalas na jihu Maďarska.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků