Hlavní obsah
zoo Foto: ČTK

V německé zoo při tragickém požáru zahynuly desítky zvířat

V zoologické zahradě v německém městě Karlsruhe vypukl v noci z pátku na sobotu požár, při kterém uhynulo 26 zvířat. Z uzavřených prostor se podařilo do volných výběhů včas vyvést slony a hrochy, uvedla německá policie.

zoo Foto: ČTK
V německé zoo při tragickém požáru zahynuly desítky zvířat

Požár vypukl v části zoologické zahrady určené dětem, kde se chovají klidná zvířata, k nimž se mohou děti i přiblížit, případně je i hladit. Oheň usmrtil všech 26 zvířat, která se tam chovala: shetlandské poníky, zakrslé kozy a osly, ovce a lamu. Uniknout se zřejmě podařilo jen holubům.

zoo

Foto: Reuters

Když se ve čtyři hodiny v noci ozval alarm, byla již zvířata v dětském oddělení mrtvá. Hrozilo, že silný vítr rozšíří oheň k sousedním výběhům pro slony a hrochy. Zaměstnancům zoo se ale podařilo vyvést včas slony a hrochy do bezpečí. Zvířata patrně neutrpěla zranění, ale noční událost je vystresovala.

zoo

Foto: Reuters

Podle policie celá dětská část zoo, kde byly dřevěné konstrukce, vyhořela. Na místě zasahovala stovka hasičů, kterým se podařilo šíření ohně zastavit. Ještě dnes ráno ale pokračovali v hašení. Příčina požáru není zatím známa. Zoologická zahrada byla kvůli požáru uzavřena.

zoo

Foto: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků